چرا باید مشاوره حقوقی بگیریم و مشاوره حقوقی چه سودی برام ما دارد؟

مشاوره حقوقی ضرورتی که بهره نگرفتن از آن گاه موجب بروز خسارات سنگین مادی و معنوی خواهد شد.

امروزه کلمه “مشاوره حقوقی” را در لیست خدمات ارائه شده توسط وکلا و مؤسسات حقوقی مؤسسه حقوقی ملاحظه کرده اید، اما سوال مهمی که به ذهن می رسد این است که مشاوره گرفتن از وکیل به چه میزان مؤثر در موفقیت یک شخص در پرونده یا مسئله حقوقی است؟

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

همه خدمات فوق جزء کارهای مشاوره حقوقی است، اما باید بدانیم مشاوره حقوقی فقط موارد مذکور نیست، اکثر وکلا کم و بیش به مفاد قانون و مقررات مربوط آگاهی دارند و اگر هم در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشند با مراجعه به کتاب قانون پاسخ مربوط را پیدا می کنند، اما در حرفه وکالت آنچه که یک وکیل را با سایر همکاران خود متمایز می کند آن تجربه و تخصصی است که در طی مراجعات مکرر به مراجع مربوط به دست آورده است، به طوری که هزار راه نرفته شما قبلا توسط وکیل تجربه شده است و در نتیجه ابهامات به وجود آمده و راه حل های احتمالی را در جلسه مشاوره پاسخ می دهد.

  • بنابراین در صورتی که از مسائل قانونی حقوقی پیرامون خود آگاهی کافی ندارید؟
  • راه حلی برای حل مسائل قانونی خود پیدا نمی کنید؟
  • تاکنون یک جلسه مشاوره حقوقی را تجربه نکرده‌اید!
  • قبل از انعقاد قرار داد درباره عواقب و ابعاد حقوقی آن نگرانی دارید؟

مزایای مشاوره حقوقی

حتما یک جلسه مشاوره حقوقی را با یک وکیل یا مشاور حقوقی تجربه کنید زیرا مسائل حقوقی بسیار دقیق هستند و هر کلمه در یک دعوای حقوقی بار حقوقی بر دوش گوینده می‌گذارد و هر کلمه بار حقوقی خاص خود را دارد، چه بسا بسیاری از پرونده هایی که در مراجع قضایی در حال رسیدگی است اگر طرفین آن قبل از اقدام با یک مشاور حقوقی مشورت کرده بودند کار به ارجاع پرونده به دادگاه نمی کشید تا پس از طی شدن مدت زمان طولانی و تحمل استرس ناشی از آن به نتیجه ای برسد که شاید دلخواه شما نباشد.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاور حقوقی چه شخصی است؟

مشاور حقوقی شخصی است که ضمن آگاهی از قوانین و مقررات حقوقی به خوبی اطلاع داشته و به آن ها مسلط است و همچنین با قدرت تحلیل مسائل می‌تواند راهنمایی‌های لازم را به مؤسسات، شرکت‌ها و افراد نیازمند به این مشاوره‌ها ارائه دهد که سود زیادی برای این افراد خواهد داشت.

تمامی مسائل حقوقی از جمله انعقاد قراردادها، ارائه راهکار جهت حل مشکلات حقوقی، ارائه مشاوره در خصوص دعاوی، تنظیم دادخواست‌ها و هر نوع مشاوره‌ای که به نوعی به مسائل قضایی مربوط می‌شود در حوزه عملکرد های مشاور حقوقی قرار می‌گیرند.

علاوه بر موارد فوق مشاور حقوقی می‌تواند نسبت به یک یا چند موضوع خاص تخصص ویژه داشته باشد و خدمات حقوقی خود را بیشتر در آن حوزه به مراجعین خود ارائه دهد.

لازمه ارائه مشاوره حقوقی خوب دارا بودن درک صحیح از قوانین و مهمتر از آن آشنایی تجربی با روند پرونده‌ها و حتی رویه دادگاه ها در خصوص یک موضوع است که این امر می تواند کمک بسیاری به تصمیم گیری فرد مراجعه کننده نماید.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی به چه دلیلی مهم است؟

حتما از خودتان می پرسید که چرا باید از خدمات مشاوره حقوقی بهره ببریم؟ در زندگی امروزی و جوامع پیشرفته اکثر کارها تخصصی شده و برای انجام آن به نیروی کار متخصص نیاز است همانگونه که برای مشاوره راجع به سلامت خود به پزشک مراجعه می کنیم برای مسائل حقوقی نیز مشورت با مشاور حقوقی یا وکیل لازم و ضروری است.

زیرا اگر اشخاص بدون مشورت با یک متخصص حقوقی شکایت و طرح دعوی خود را طرح نکنند، وقت زیادی در زمان رسیدگی به پرونده از مراجع رسیدگی کننده و دادگاه‌ها تلف شده و این موضوع به اطاله دادرسی منجر می شود، در همه مسایل حقوقی افراد معدودی هستند که از چگونگی احقاق حق خود اطلاع دارند، می دانند که چگونه باید حق خود را بگیرند و از روند دادرسی مطلع هستند، همین امر اهمیت مشاوره حقوقی را بالا می برد.

بسیاری از افراد نمی دانند که در همچین مسایل قضایی، اصطلاحی به نام اعتبار امر مختومه مطرح است به این معنی که امکان طرح دعوا دوباره دعوی وجود ندارد و چنانچه شخصی بدون آگاهی از قوانین طرح دعوا نماید، احتمال دارد چنین محرومیت همیشگی برای فرد به وجود بیاید. بنابراین با بهره گیری از مشاوره حقوقی از بروز چنین مسائلی جلوگیری می‌شود و در نتیجه احتمال تضییع حقوق اشخاص کمتر می شود پس قبل از اقدام به هر کاری از یک مشاور حقوقی کاربلد و وکیل خوب مشاوره حقوقی دریافت کنید.

یکی از بهترین مشاوره حقوقی تهران مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری امیر یاوری می باشد.

☎ تماس با ما